Witamy

Jesteśmy mieszkańcami małej miejscowości, wspaniale położonej w krainie jezior i lasów- Dźwierszno Małe. Okolica piękna, spokojna, zasobna w lasy, ryby i zwierzęta, idealne miejsce dla obserwatorów przyrody, pływania, czynnego wypoczynku.  Mamy kilka  koni szlachetnej półkrwi. Wzorujemy się na Hubalu, majorze Henryku Dobrzańskim, niedoścignionym wzorze wszelkich cnót żołnierskich i ludzkich. Jego niezłomność charakteru, prostolinijność oraz hart ducha był i jest dla nas przykładem. To dzięki takim wzorcom jesteśmy bardziej odporni na kuksańce i los, który jeśli nawet rzuci nas na kolana, to my podniesiemy się, wstaniemy i pójdziemy dalej.

Życzenia na Nowy Rok

środa, 30 grudnia 2020
kartka 2021 - 4 z logo.png
W Nowym 2021 Roku życzymy Państwu dużo zdrowia, sukcesów zawodowych i w życiu prywatnym, łagodnego przejścia, powrotu do wszystkich uroków życia sprzed pandemii. Wszystkiego Dobrego. Jeszcze niejeden raz zatańczymy razem, jeszcze niejeden rozpalimy wspólne ognisko. jeszcze nie jeden raz zaśpiewamy tęsknie nucąc o tym co już było. Jeszcze będzie przepięknie,... czytaj więcej »

Święto Niepodległości

piątek, 13 listopada 2020
11 listopada 2019.jpg
11 listopada. Świętowaliśmy, no może nie tak jak w Warszawie ale jednak. Jak każdego roku oddaliśmy cześć patriotom którzy zginęli w walce o wolną Polskę. Wszystkim, którzy kochają swoją ojczyznę, kraj w którym przyszło im urodzić się, żyć i umierać (niekiedy na obczyźnie). Wszystkim, bez względu na pochodzenie, stan majątkowy,... czytaj więcej »

Kontakt

Formacja Dźwierszno
89-312 Dźwierszno Małe

tel: 609 200 914

E-mail: formacjadzwierszno@wp.pl

formularz kontaktowy »


Mimo wszystko działamy!

niedziela, 11 października 2020
1.jpg

Czas dla nas wszystkich jest trudny. Pandemia, która uniemożliwia organizacje wielu wydarzeń, również na nas odbija swoje piętno. Ale staramy się działać, uczestniczyć w przedsięwzięciach, które mimo obostrzeń się odbywają, chociaż jest ich nieporównywalnie mniej niż w latach poprzednich.

 

czytaj więcej »

Zdrowych i pogodnych świąt Wielkiej Nocy!

wtorek, 7 kwietnia 2020