Nasze serce dla Filipa czwartek, 30 stycznia 2020

26 stycznia 2020r. uczestniczyliśmy w Wielkim Graniu dla Filipa, 11-letniego chłopca z Piły, który walczy z nowotworem mózgu.

Wydarzenie zorganizował KS Basket Piła (który rozegrał mecz z Biofarm Poznań) we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pile. My natomiast wszystkim kibicom i zawodnikom, a zwłaszcza tym którzy chcieli wesprzeć zbiórkę pieniędzy na leczenie chłopca, serwowaliśmy nasze znakomite zupy – ułańską i grochówkę.

- To wspaniale widzieć ludzi, którzy chcą pomagać innym i współpracować z nimi. Dziękuję zwłaszcza całemu zespołowi ze Starostwa Powiatowego w Pile - miłe Panie, dzięki wam praca staje się bardziej niż przyjemna. Zabawa przednia i uśmiechnięte buzie wszystkich – to ogromna radość przyjść komuś z pomocą. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy jak najwięcej zdrowia dla Filipa – mówi Włodzimierz Paprocki, prezes naszego Stowarzyszenia.

W czasie akcji udało się zebrać ponad 6 tysięcy złotych! Licytacje nagród prowadził Dominik Strzelec, ulubieniec publiczności znany z licznych programów telewizyjnych oraz Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile.  Na meczu obecny był również tata Filipa, który dziękował publiczności za tak liczne przybycie na mecz i chęć wsparcia leczenia jego syna. Wyznał również, że chłopiec już 19 lutego w Niemczech przejdzie ponowną operację guza mózgu, a potem zostanie poddany terapii protonowej.

- Dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie i szczodre serca  powiedział Przemysław Pochylski.